powitanie / Mirek Czyżykiewicz poleca
« maj 2017 »
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
statystyka
POEZJA

 

W tym roku przypada jubileusz 50.lecia urodzin Wojciecha Kassa oraz 30.lecie jego debiutu poetyckiego. Z tej okazji w Bibliotece Toposu ukazał się jego tomik poetycki Ba! i dwadzieścia jeden wierszy. Natomiast na przełomie lipca i sierpnia w tej samej serii ukaże się wybór wierszy Wojciecha Kassa Modlitwa o łagodność zawierający wiersze z l. 1997-2003.   

 

 

 

Ten tomik wierszy to subiektywna, bo wsparta wycinkiem ze zbioru starych rodzinnych fotografii, podróż autorki w czasie i przestrzeni. Zaczęta w roku 1905 peregrynacja, w książce nie zawsze ułożona chronologicznie, a raczej wedle kryterium skojarzeń, kończy się - w zasadzie – w roku 1985. Owo „w zasadzie” może znaczyć, że tak naprawdę się nie kończy. Zawieszona gdzieś między niedopowiedzeniem, a improwizacją na temat...

Słowo jest rozciągnięte w przestrzeni. Zapisane i zatrzymane między Gruzją, Polską i najlepszymi kulturowymi tradycjami Rosji.

Anna Czyżykiewicz Galeria

https://www.facebook.com/anna.czyzykiewicz.galeria?ref=hl - 

Kochani,
otwieram nową stronę by polecić Wam to co często nie ma jak do Was dotrzeć (przed Wasze oczy:) Dzieła naszych Kolegów, Przyjaciół Artystów(będą znani i mniej znani), a także moje i mam nadzieję, że Mirka niebawem też (plastyczne rzecz jasna).
To taka przymiarka do stworzenia już regularnej e-galerii (w przyszłości odrębnej strony) w której można zakupić ww. lub po prostu pooglądać, poznać.
Będą tu obrazy, ikony, witraże, ale także małe perełki sztuki użytkowej jak np. kafle lub torby ręcznie robione, ale też tomiki poezji. 
Korzystam trochę z przedświątecznego czasu, że może skusicie się by kupić coś nietuzinkowego bliskim i nawet tym trochę dalszym...Coraz niestety mniej obrazów wisi na ścianach.
Pojawią się też zdjęcia z plenerów na których bywamy i z wystaw.
Mam nadzieję, że spodoba Wam się ten pomysł odsłony.
Polecam Wam szczególnie teraz Anioły, które mam nadzieję, że przyniosą szczęście w Waszych domach!!!
Pozdrawiam wszystkich ciepło
Ania Czyżykiewicz