powitanie / dyskografia / Projekty zewnętrzne / ŚWIAT wg NOHAVICY
« grudzień 2017 »
PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
statystyka
projekty własne:
ŚWIAT wg NOHAVICY

/kliknij na płytę a zobaczysz więcej informacji o piosenkach, przekladach i wykonawcach/

14 maja 2006 roku postanowiliśmy wspólnie z Jaromirem, że powstanie płyta z Jego piosenkami, śpiewanymi przez polskich wykonawców. Była to naturalna kontynuacja projektu koncertowego „Nohavica po polsku”, wykonywanego z powodzeniem, m.in.: w Amfiteatrze Zielonogórskim, w Nowym Sączu, czy Niepołomicach na Festiwalu „Ballady Europy” i wydawała się niespecjalnie skomplikowana. Ech, ludzka naiwności…Ale praca ruszyła. Jej kamieniem węgielnym stał się szary zeszyt 60-kartkowy, w którym miałem zapisywać wszystkie działania, mające skutek finansowy dla całego przedsięwzięcia.

Obecnie, gdy praca jest skończona, ten zeszyt , poza liczbami, zawiera również historię moich producenckich wzlotów i upadków. Bo prawdą jest, że nigdy dotychczas nie zmierzyłem się z zadaniem równie skomplikowanym , co delikatnym.

Na początku były więc same kardynalne pytania: co wybrać z pieśni jarkowych i kogo zaprosić do ich śpiewania? O ile w odpowiedzi na pierwsze pytanie pomogła mi nieco ankieta do trzydziestu najzagorzalszych fanów i znawców twórczości Nohavicy sprzed kilku lat, o tyle na drugie –musiałem odpowiedzieć sobie sam…

Wtedy w maju nie wiedziałem, że projekt się tak rozrośnie, że będzie realizowany w 5 studiach nagraniowych, że wystąpi w nim 21 wokalistek i wokalistów,25 muzyków, 9 aranżerów…Gdybym wiedział…też bym go zrealizował.

Wszyscy artyści, wchodzący w świat piosenek Jarka, przyglądali się mu swoimi oczami, dokładając swoją wrażliwość i upodobania estetyczne. I mieli w tym zakresie pełną artystyczną swobodę - oczywiście w pewnych rozsądnych granicach /He,He!/. Na moje szczęście, ale i nieszczęście, większość z zaproszonych gości to perfekcjoniści, którzy nieustannie coś dopieszczali i poprawiali na jeszcze lepsze. Ale gdy twórca pieśni jest człowiekiem żyjącym – to chyba zrozumiałe…

Z satysfakcją, ale i obawą oddajemy płytę w Państwa ręce. Obyście bawili się i wzruszali w czasie jej słuchania podobnie ja my, w trakcie pracy nad nią.
Antoni Muracki

„Świat wg Nohavicy” zaprasza!!!

Zamówienia płyty proszę składać na adres e-mail: teresa.muracka@wp.pl
cena płyty to 60zł + przesyłka/6zł/