powitanie / dyskografia / Projekty zewnętrzne / RAJ
« grudzień 2017 »
PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
statystyka
projekty własne:
RAJ - piosenki Jacka Kaczmarskiego

Myśl przewodnia programu to mechanizm przechodzenia kategorii dobra i zła uznawanych przez jednostkę w obszar działań społecznych, ogólnoludzkich. Moralny wymiar buntu, wiara jako obrona przed racjonalną rezygnacją, wybór wobec groźby zagłady. Pointa („Powrót”) wskazała na konieczność szukania odpowiedzi w samym sobie, na skrajnie indywidualną odpowiedzialność każdego z nas wobec ludzi i przeznaczenia.
Jacek Kaczmarski

„Raj” to bardzo ważny dla mnie program, wyzwanie i przeżycie najwyższej próby, jego przesłanie oraz treść jest we mnie niezmiennie od wielu lat. Wdzięczny jestem jego Autorom oraz Mistrzom, którzy w latach 80-tych podzielili się nim ze światem.
Hadrianie, Mirku – dziękuję za wzruszające magiczne chwile, kiedy gramy razem na scenie... Dziękuje za inspirację i wsparcie duchowe zawsze przyjaznej Fundacji Jacka Kaczmarskiego, a w szczególności Ali Degas, Kasi i Jackowi Pechmanom.
Jacek Bończyk

Nasza praca miała na celu oddanie artystycznego hołdu Czterem Wspaniałym Artystom, czyli Panom: Zbigniewowi Herbertowi, Jackowi Kaczmarskiemu, Przemysławowi Gintrowskiemu i Zbigniewowi Łapińskiemu. To niebywale ekscytujące wykonywać ten program po wielu latach i widzieć, że jego treści nie przebrzmiały a sensy nie tracą wielopoziomowych głębi interpretacyjnych. Każde niemal wykonanie zaskakuje nowymi wątkami, których się wcześniej nie przeczuwało – program żyje i to poczytujemy sobie za bodaj jedyną naszą zasługę... Cała reszta to konsekwencja wielkiego talentu Autorów i Kompozytorów tego ponadczasowego traktatu o jednostce i człowieczeństwie.
Hadrian Filip Tabęcki